Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Drzwi, przepierzenie, a może szafa? 3 pomysły na oryginalne wykorzystanie okiennic shutters

Nowoczesny pokój z przepierzeniem

Okiennice wewnętrzne shutters mają wiele możliwości konfiguracji i montażu, dzięki czemu pasują do niemal każdego okna… i nie tylko okna. Poniżej prezentujemy nietypowe zastosowania okiennic shutters. 

Co zamiast drzwi?

Nie każde pomieszczenia warto oddzielać od siebie drzwiami, nie zawsze też da się to zrobić, na przykład ze względu na brak przestrzeni. Co jednak w sytuacji, kiedy mimo wszystko drzwi są potrzebne? Możemy zamontować w ich miejsce shuttersy.

Odpowiednio umiejscowione shuttersy będą z powodzeniem pełnić funkcję drzwi przesuwnych, rozsuwanych wtedy, kiedy chcemy oddzielić jedno pomieszczenie od drugiego, a w innych okolicznościach zsuniętych. 

Dodatkowo, rozsunięte shutters możemy otwierać lub zamykać tak jak okiennice, tworząc w ten sposób drzwi ażurowe. Bywa to przydatne wtedy, kiedy oddzielenie od siebie pomieszczeń jest konieczne, ale zamknięcie drzwi zabiera dostęp światła do jednego z nich.  

Przepierzenie w pokoju

Jeśli mamy salon z częścią jadalną lub sypialną albo inne pomieszczenie, którego poszczególne części pełnią różne funkcje, warto rozważyć umieszczenie w nim przepierzenia. Przepierzenie to praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zrobić z jednego pomieszczenia dwa (tymczasowo lub na stałe). 

Przepierzenie robi się poprzez zamontowanie ścianki działowej. Czasami jest to trwała ścianka z desek lub płyt gipsowych, a czasami jej funkcję pełnią regały, meblościanki, parawany lub składane ekrany (dwa ostatnie rozwiązania są często stosowane w centrach konferencyjnych). Przepierzenia są też często używane w biurach, gdzie pomagają wyodrębnić z open space’a mniejsze pokoje, na przykład do przeprowadzania spotkań.

Nowoczesna sala konferencyjna z przeszkleniami

My proponujemy, aby zrobić przepierzenie inaczej i zamontować shuttersy. W zależności od potrzeb, mogą być one rozsuwane bądź nie. Takie przepierzenie ażurowe jest nie tylko praktyczne, ale może być też ciekawym elementem wystroju, na przykład dzięki zastosowaniu nietypowego koloru.

Shutters jako drzwi do szafy

Szafa z drzwiami przesuwnymi to idealne rozwiązanie w sytuacji braku miejsca, dlatego takie szafy stawia się często w małych pokojach, a także w korytarzach czy przedsionkach. Możesz kupić gotową szafę albo wstawić półki i zamontować shutters jako drzwi do szafy – jest to wygodne szczególnie wtedy, kiedy pokój ma nietypowe rozmiary, skosy itp.

Drzwi do szafy zrobione z shutters mają te same zalety co inne nietypowe zastosowania skrzydeł okiennic wewnętrznych –  masz duże możliwości doboru parametrów, więc łatwo o rozwiązanie skrojone dokładnie pod twoje potrzeby.