Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Kiedy warto zastosować shuttersy na rolkach?

Nowoczesna aranżacja korytarza z wykorzystaniem paneli przesuwnych shuttersów na rolkach

Jedną z zalet shuttersów jest ich wszechstronność. Można je dopasować do okna o praktycznie każdych wymiarach, także tych nietypowych. Można je też montować na kilka różnych sposobów, w zależności od potrzeb. Czasami warto zdecydować się na shuttersy na rolkach.

Ramy i systemy przesuwne – jak to działa?

Shuttersy przesuwne – jak sama nazwa wskazuje – mają wbudowane mechanizmy, pozwalające na przesuwanie paneli. Zmiana ich położenia jest możliwa dzięki rolkom zamontowanym w specjalnie przystosowanych do tego prowadnicach.

Shuttersy na rolkach są otwierane i zamykane – całkowicie bądź częściowo – poprzez rozsunięcie lub zsunięcie paneli, w przeciwieństwie do shuttersów rozwiernych, gdzie po prostu otwiera się okiennice do wnętrza.

Shuttersy na rolkach

Shuttersy na rolkach sprawdzają się szczególnie dobrze w sytuacjach, w których otwieranie okiennic do wewnątrz byłoby problematyczne. Przykładem mogą być duże okna lub bardzo wysokie.

Okiennice przesuwne stosuje się też w pomieszczeniach, w których jest mało przestrzeni. Nie tylko jako zasłonę okna, chroniącą przed nadmiarem światła i wścibskimi spojrzeniami, ale też jako przepierzenie, dzielące pomieszczenie na dwie części, szafę albo drzwi przesuwne.

Jasna sypialnia z białymi shuttersami

Okiennice przesuwne – do jakich wnętrz pasują?

Okiennice przesuwne można dopasować do praktycznie każdego typu wnętrza. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych mieszkaniach w stylu skandynawskim, które mają duże okna. Duże okno narożne – i każde inne – powoduje problem: jak takie duże okno zasłonić? Odpowiednie shuttersy – zarówno pod względem wymiarów, jak i wyglądu – można dobrać bez trudu, a zastosowanie systemu przesuwnego pozwala na wygodną ich obsługę. Czasami, w przypadku szczególnie wysokich przeszkleń, stosuje się dwa rzędy shuttersów. To ma dodatkową zaletę – pozwala na oddzielną regulację lameli u góry i u dołu okien.  

Inny styl, zgodnie z którym można zrobić aranżację dużego okna w salonie – i do którego idealnie pasują shuttersy przesuwne – to styl retro. Sprawdzi się nawet w małym mieszkaniu w bloku, w którym jest duże okno balkonowe. Ponieważ takie okno jest zazwyczaj często otwierane i zamykane, dobranie odpowiednich żaluzji czy okiennic stanowi wyzwanie. Shuttersy przesuwne nie blokują dostępu do okna, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w takiej sytuacji.