Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Przytulny salon (i nie tylko). Jak urządzić przytulne wnętrze?

Jasny, przytulny salon

Przytulne wnętrze, które już od progu wita miłą, przyjazną atmosferą, jest ciepłe i nastrojowe – brzmi jak ideał? Co zrobić, żeby pokój był przytulny? Jakie meble i dodatki wykorzystać, czym udekorować przestrzeń, żeby stanowiła zaciszną oazę spokoju, w której możemy zrelaksować się w czasie długich jesiennych wieczorów? Sprawdź nasze pomysły na przytulny salon i nie tylko!

Czym charakteryzują się przytulne wnętrza?

Kiedy jesienna aura nie zachęca do spacerów, a bardziej do zakopania się pod kocem z dobrą książką lub odcinkiem ulubionego serialu, chcemy, żeby wnętrza naszych mieszkań były przyjazne i nastrojowe. Przytulne wnętrze to komfortowa przestrzeń wypełniona miękkimi tekstyliami, materiałami naturalnego pochodzenia oraz barwami w ciepłych odcieniach. Światło jest delikatne i rozproszone – nie razi nas w oczy, ale pozwala na swobodne czytanie książki czy zabawę z najmłodszymi członkami rodziny. Intymny klimat tworzy również żywy ogień, np. buchający z kominka, nawet jeśli jest to palenisko w wersji bio. Nastrojowy charakter pomieszczenia potęgują również świece, których blask rozświetla długie jesienne wieczory, sprawiając, że stają się wyjątkowo romantyczne.

Przytulne mieszkanie – meble i akcesoria

Chcesz urządzić przytulny salon? Zacznij od mebli i postaw na komfort. Obowiązkowym elementem pokoju dziennego będzie wygodna kanapa lub narożnik, np. wykończony welurem lub innym miękkim materiałem. Świetnie sprawdzi się także stylowy fotel uszak z podnóżkiem, na którym będzie można wypocząć z książką w ręku. W przytulnym pokoju nie może też zabraknąć niewielkiego stoliczka, na którym odłożysz kubek z gorącą czekoladą lub postawisz laptop.

Ważne są również tekstylia – puszysty dywan, który delikatnie ugina się pod stopami, miękki koc z wełny czesankowej niedbale rzucony na kanapę, dekoracyjne poduszki w pluszowych poszewkach. To wszystko buduje intymny nastrój i zachęca do odpoczynku. Jeśli zastanawiasz się, jak urządzić przytulny salon, puść wodze fantazji i swobodnie eksperymentuj z fakturami, kolorami oraz rodzajami tekstyliów.

Przytulne mieszkanie tworzą również dekoracje okienne – pomieszczenie nie może się obejść bez firan, zasłon czy rolet, które sprawiają, że wnętrze jest osłonięte przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a tym samym wyjątkowo zaciszne. Oprócz tego tekstylia okienne świetnie dekorują przestrzeń – miękkie tkaniny ocieplają wnętrze i tworzą kameralny nastrój. Bardzo stylowe są również wewnętrzne okiennice – shuttersy, np. w kolorze naturalnego drewna. To niebanalny i niezwykle modny pomysł na dekorację okienną, która nadaje pomieszczeniu wyjątkowego, przyjaznego charakteru i sprawia, że salon staje się nowoczesny i przytulny.

Jak urządzić przytulny pokój – czego nie może w nim zabraknąć?

Niezależnie od tego, czy chcesz urządzić przytulny salon z jadalnią, czy szukasz inspiracji na intymną, komfortową sypialnię, powinieneś zwrócić uwagę na elementy, które sprawią, że wnętrze będzie przyjazne dla domowników, a jednocześnie nie straci nowoczesnego i funkcjonalnego charakteru. Projektując przytulny dom, uwzględnij przede wszystkim: