Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

4 powody, dla których warto zainwestować w shuttersy w domu lub mieszkaniu

Shuttersy

Stylowe okiennice wewnętrzne, czyli shuttersy, stają się coraz bardziej popularne w polskich domach. To doskonała alternatywa dla rolet, żaluzji czy zasłon – pięknie się prezentują, są funkcjonalne i pasują do wnętrz utrzymanych w różnych stylach aranżacyjnych. Co jeszcze może zyskać pomieszczenie dzięki efektownym okiennicom wewnętrznym?

Kontrola dostępu światła

Shuttersy to nowoczesne okiennice umieszczane po wewnętrznej stronie okna. Ich konstrukcja przypomina żaluzje – składają się z poziomych listewek, które można uchylać i w ten sposób kontrolować natężenie światła w pomieszczeniach. Shuttersy pod wieloma względami przewyższają jednak tradycyjne sposoby osłaniania okien – lamele można ustawiać w dowolnej pozycji, a co za tym idzie, wpuszczać do wnętrza tyle światła, ile akurat potrzeba. Sterowanie okiennicami jest bardzo proste – odbywa się za pomocą specjalnego cięgna, które pozwala na szybkie ustawienie shuttersów w odpowiednim położeniu.

Ochrona przed hałasem

Okiennice wewnętrzne tłumią hałas, dlatego są chętnie wybierane przez właścicieli mieszkań i domów położonych w ruchliwej okolicy, np. w centrum miasta. Uliczny zgiełk i dźwięki dobiegające z zewnątrz mogą być bardzo uciążliwe – zakłócają spokojny sen oraz wypoczynek po pracy, dlatego coraz więcej osób sięga po rozwiązania, które redukują niechciane odgłosy. Zamknięte shuttersy w wysokim stopniu ograniczają hałas z ulicy i izolują pomieszczenia od dźwięków jadących samochodów, klaksonów czy rozmów przechodniów.

Prywatność pod kontrolą

Położone w niewielkiej odległości domy to duży problem – sąsiedzi mogą praktycznie zaglądać sobie do okien, co nie sprzyja komfortowi i intymnej atmosferze. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się okiennice wewnętrzne. Shuttersy po zamknięciu tworzą jednolitą powierzchnię, która chroni przed wścibskimi spojrzeniami, zapewnia spokój i chroni wnętrze domu lub mieszkania przed niechcianym wzrokiem sąsiadów. Zasłonięte okiennice pozwalają w pełni cieszyć się swobodą we własnych czterech kątach, nawet jeśli nieruchomość jest otoczona innymi działkami i domami. Świetnie sprawdzą się w sypialni czy salonie.

Łatwe w czyszczeniu i przyjazne dla alergików

Shuttersy można szybko wyczyścić bez użycia środków chemicznych. Wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką, a wszelkie zabrudzenia – kurz, pył, plamy, tłuszcz, schodzą błyskawicznie. Warto na bieżąco usuwać z nich kurz, np. przy użyciu miotełki lub miękkiej szmatki, np. wykonanej z mikrofibry. Ze względu na łatwy sposób czyszczenia wewnętrzne okiennice sprawdzą się w mieszkaniach alergików oraz w pokojach dzieci.