Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Pomysły na zasłonięcie wnęki. Jak zabudować wnękę w pokoju?

Pomysły na zasłonięcie wnęki

Umiejętne zagospodarowanie wnętrza oznacza wykorzystanie każdego centymetra powierzchni. Niestety nie zawsze wiemy, w jaki sposób zaaranżować przestrzeń w naszym domu, a różnego rodzaju wnęki mogą utrudniać to zadanie. Jak zabudować wnękę w pokoju, żeby pomieszczenie było funkcjonalne, a przy tym stylowe i dostosowane do naszych potrzeb?

Pomysł na zasłonięcie wnęki – jak ją wykorzystać?

Nawet najbardziej nieustawne wnętrze można odpowiednio zagospodarować – wystarczy odrobina kreatywności. Najpierw zastanówmy się, gdzie zlokalizowana jest wnęka i czego potrzebujemy w danym pomieszczeniu – dodatkowego miejsca do przechowywania, a może przestrzeni do pracy? W zależności od potrzeb wnęka może być wykorzystana jako:

Jak zabudować wnękę w pokoju?

Chcesz zagospodarować niewykorzystane do tej pory miejsce w domu? Masz wiele możliwości – możesz oddzielić ją meblami i stworzyć tymczasowy kącik, np. do pracy. Takie rozwiązanie jest najprostsze i nie wymaga wiele pracy. Można również wykorzystać:

Zabudowa wnęki w salonie – postaw na shuttersy

Shuttersy to bez wątpienia najbardziej efektowne i funkcjonalne rozwiązanie spośród wszystkich przedstawionych powyżej. Ruchome listewki zwykle są montowane na oknach, stanowiąc świetną alternatywę dla tradycyjnych rolet lub żaluzji, jednak można je również wykorzystać do wydzielania przestrzeni w pomieszczeniu, np. zagospodarowania wnęki. Shuttersy to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych – zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Możemy wybierać spośród wielu kolorów i w ten sposób dostosować je do wystroju wnętrza. Białe shuttersy to najczęstszy wybór – klasyczny i elegancki.

A co z dostępnością do wnęki? Shuttersy są dostępne w wersji ze skrzydłami lub formie przesuwnej – możemy zatem wybrać rozwiązanie najbardziej dopasowane do naszych potrzeb.