Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Aranżacja wnętrz dla początkujących, czyli zaprojektuj wystrój swojego mieszkania

Sypialnia zaaranżowana w nowoczesnym stylu

Samodzielna aranżacja wnętrz może być bardzo ciekawym i kreatywnym wyzwaniem – nawet jeśli nie mamy doświadczenia w urządzaniu, to wybieranie elementów wyposażenia i dodatków dostarczy nam wiele radości. Sprawdźmy najważniejsze zasady projektowania wnętrz – przedstawiamy cenne wskazówki dla początkujących!

Planowanie przestrzeni i podział na strefy

Aranżację wnętrz warto rozpocząć od wydzielenia kilku najważniejszych stref, z których każda będzie pełnić nieco odmienną rolę. W projekcie warto uwzględnić:

Dekoracja wnętrz – sprawdź popularne style aranżacyjne

Jak projektować wnętrza, jeśli sami nie mamy pomysłów? Warto zainspirować się znanymi stylami, które gwarantują świetną aranżację – funkcjonalną i estetyczną. Sprawdźmy najpopularniejsze!

Jak dekorować wnętrza światłem?

Warto także pomyśleć o oświetleniu oraz dostępie do naturalnego źródła światła. Niezależnie od tego, jaki styl aranżacyjny wybierzemy, pamiętajmy o tym, że w pomieszczeniu powinno znajdować się centralne oświetlenie, np. w postaci żyrandola na suficie, ale także mniejsze lampy czy kinkiety. Nie bez znaczenia są również okna, przez które wpadają promienie słoneczne. Możliwość kontrolowania natężenia światła zapewnią efektowne okiennice wewnętrzne w formie poziomych lameli. Stylowe shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i mogą być umieszczone w sypialni, salonie czy kuchni.