Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Jak dobrać zasłony na okna z shuttersami?

Kobieta przy oknie z białymi shuttersami i jasnymi zasłonami

Odpowiednia aranżacja okna doskonale buduje klimat w pomieszczeniu – podkreśla styl, w którym utrzymane jest wnętrze i stanowi świetną ozdobę. Obecnie coraz bardziej popularne stają się shuttersy, które można zestawić z zasłonami i stworzyć ciekawą aranżację. Jak dobrać zasłony na okna? Przedstawiamy najlepsze pomysły!

Co na okna – shuttersy i zasłony

Shuttersy to efektowna i funkcjonalna dekoracja okienna, która od kilku lat zyskuje coraz większą popularność wśród inwestorów. Stylowe okiennice wewnętrzne w postaci poziomych lameli sterowanych za pomocą specjalnego cięgna sprawdzają się w pomieszczeniach wykończonych w różnych stylach.

Shuttersy na okna nie muszą być w wersji solo – równie dobrze prezentują się w połączeniu z zasłonami. Dzięki temu mamy pewność, że pomieszczenie jest chronione nie tylko przed zbyt intensywnym światłem, ale również spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Wnętrze zyskuje również unikatowy klimat, staje się przytulne i ciepłe.

Jakie zasłony i shuttersy do sypialni?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym odpoczywamy po stresującym dniu, a zatem potrzebujemy optymalnych warunków do snu. Odpowiednio zaciemnione pomieszczenie gwarantuje zdrowy sen, dlatego warto zainwestować w grube zasłony, które w połączeniu z shuttersami zapewnią maksymalny komfort w sypialni.

Jaki materiał na zasłony sprawdzi się najlepiej? Przede wszystkim welur o aksamitnej strukturze. Kryjąca, ciężka tkanina ochroni przed światłem księżyca w nocy i promieniowaniem słonecznym w dzień.

W sypialni warto postawić na jednolite kolory, które stworzą w pomieszczeniu spójny klimat. Jeśli decydujemy się na połączenie shuttersów z zasłonami, wybierzmy podobne barwy. Wewnętrzne okiennice w kolorze kawy z mlekiem będą świetnie wyglądać w towarzystwie ciemniejszych brązowych zasłon. Można także połączyć antracyt z gołębią szarością.

A jak upiąć zasłony, żeby odpowiednio wyeksponować shuttersy? Lepiej unikać przesady, np. ozdobnych frędzli i postawić na minimalizm. Najlepszym pomysłem jest upięcie zasłon po bokach okien za pomocą prostego paska wykonanego z takiego samego materiału.

Nowoczesny salon – jakie zasłony na okna?

W salonie często eksperymentujemy z wystrojem, mieszamy różne koncepcje aranżacyjne i decydujemy się na kontrastowe rozwiązania, np. kolorystyczne. Jeśli lubimy elegancję i szyk, wybierzmy klasyczne, białe shuttersy, które będą świetnie komponować się z szarymi zasłonami – to doskonała propozycja do salonu utrzymanego w stylu glamour lub nawiązującego do wystroju amerykańskich willi. Karnisz można ukryć za specjalną maskownicą do zabudowy. Ozdobna listwa z fantazyjnymi wzorami będzie dopełniać aranżację okna.

A jeśli chcemy przemycić do salonu trochę energii, wybierzmy odważniejsze kolory zasłon. Błękit, zieleń, żółć – optymistyczne barwy to przepis na ciepłe, przytulne wnętrze. Warto połączyć je z białymi shuttersami – w ten sposób unikniemy przeładowania. Okiennice wewnętrzne i zasłony możemy stosować zarówno na zwykłe okna, jak i drzwi balkonowe czy na taras.