Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Jak ochłodzić mieszkanie?

Przegrzane mieszkanie

Lato to nie tylko wakacyjne wyjazdy i beztroska, ale również walka z nagrzewaniem się pomieszczeń w domu. Wysoka temperatura skutecznie przeszkadza w odpoczynku, często praktycznie uniemożliwia spokojny sen i negatywnie wpływa na samopoczucie. Jak ochłodzić mieszkanie, żeby żyło się komfortowo?

Jak ochłodzić mieszkanie w upały?

Letnie upały to zmora wielu właścicieli mieszkań i domów, zwłaszcza tych, których okna wychodzą na południową i zachodnią stronę. Intensywne promieniowanie słoneczne sprawia, że temperatura w pomieszczeniach rośnie, a przebywanie w nagrzanym domu przestaje być przyjemne. Jak schłodzić pokój? Oczywiście najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest inwestycja w klimatyzację, jednak wymaga to dużych nakładów finansowych. Nie każdego stać na wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych na system, z którego korzysta się przez kilka miesięcy w roku. Jak zatem ochłodzić mieszkanie bez klimatyzacji? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby.

Sposoby na ochłodzenie mieszkania. Jak ochłodzić mieszkanie latem?

Oto kilka metod, pozwalających zmniejszyć temperaturę w mieszkaniu:

Jak ochłodzić powietrze w pokoju, czyli czego nie robić?

Zastanawiasz się, jak ochłodzić dom w upały? Sprawdź, czy nie popełniasz błędów, które skutkują szybszym nagrzewaniem się pomieszczeń. Przede wszystkim zrezygnuj z długiego gotowania lub przesuń godziny przygotowywania posiłków tak, żeby piekarnik lub kuchenka pracowały rankiem albo wieczorem, czyli wtedy, gdy są najniższe temperatury. Wyłącz też urządzenia, które generują ciepło – np. komputer stacjonarny.