Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Pokój młodzieżowy

Modny i funkcjonalny pokój młodzieżowy powinien swobodnie łączyć aktualne trendy ze zmieniającymi się potrzebami nastolatka, a jednocześnie stanowić wygodne miejsce do nauki i odpoczynku. Jak urządzić pokój młodzieżowy dla dziewczyny, a jak dla chłopaka? Co powinno się z nim znaleźć?

Jak urządzić pokój dla nastolatka lub nastolatki? 

Aranżacja pokoju młodzieżowego nie jest łatwa – nastolatek w fazie buntu ma swoje zdanie na każdy temat, również w zakresie tego, co powinno znajdować się w jego pokoju. Urządzając przestrzeń, w której na co dzień będzie przebywał, uczył się i odpoczywał młody człowiek, pamiętajmy o dostosowaniu wystroju do typu jego osobowości, a także zainteresowań i osobistych preferencji. Jak urządzić pokój nastolatka? Jeśli zależy nam na tym, żeby przestrzeń była funkcjonalna i wygodna, najlepiej zacząć od wyznaczenia kilku stref.

Jak urządzić pokój młodzieżowy – kolory i dodatki

Wiek nastoletni to okres poszukiwania siebie, eksperymentowania, ale również testowania cierpliwości rodziców. Nic dziwnego, że wielu młodych ludzi chce wyrazić swój bunt również poprzez styl, w jakim zostanie urządzony ich pokój. Nietypowe kolory? Oryginalne grafiki na ścianach? Warto pozwolić nastolatkowi zaaranżować przestrzeń w taki sposób, jaki jest mu bliski. Można także podsunąć kilka pomysłów, które są obecnie bardzo modne:

Co na okno do pokoju młodzieżowego? Oryginalnym i bardzo modnym rozwiązaniem są shuttersy, czyli nowoczesne okiennice wewnętrzne w formie poziomych lameli z drewna lub MDF. Są bardzo stylowe, a ich uniwersalny charakter sprawia, że z łatwością dopasujemy je do wystroju wnętrza. Shuttersy pozwalają swobodnie kontrolować dopływ naturalnego światła, a sterowanie odbywa się za pomocą specjalnego cięgna. Za jednym pociągnięciem można całkowicie zasunąć okiennice lub wpuścić do pomieszczenia odpowiednią dawkę słońca. To ciekawy pomysł, niezależnie od tego, czy aranżujemy pokój dla nastolatki, czy przestrzeń, w której będzie mieszkał chłopak.

Pokój nastolatki – co warto wziąć pod uwagę?

Jak urządzić pokój nastolatce, która interesuje się modą, ma swoją kolekcję kosmetyków i lubi eksperymentować z wyglądem? Oto lista elementów, które warto uwzględnić w aranżacji:

Pokój nastolatka – ważne elementy

Pokój młodzieżowy dla chłopaka to jego osobista enklawa, w której powinien móc realizować swoje pasje. Oto lista elementów, które mogą się w niej znaleźć: