Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Nowy pomysł na aranżację okna balkonowego i tarasowego: shuttersy

Nowoczesny salon w dużym oknem tarasowym z możliwością instalacji shuttersów

Duże okno tarasowe może stanowić spore wyzwanie aranżacyjne – wielu inwestorów zastanawia się, w jaki sposób je ozdobić, żeby w domu panował komfort, a wystrój wnętrza był zgodny z aktualnymi trendami. Dlaczego warto postawić na shuttersy – okiennice wewnętrzne? Na co należy zwrócić uwagę planując dekorowanie okien?

Aranżacje okna balkonowego – rodzaje okien

Salon z oknem tarasowym stanowi centralny punkt domu – to tutaj koncentruje się codzienne życie domowników, którzy po ciężkim dniu chcą odpocząć i spędzić czas w rodzinnym gronie. Oryginalna aranżacja okien w postaci shuttersów nie tylko harmonijnie komponuje się z wystrojem wnętrza, ale także podnosi komfort mieszkania. Chroni pomieszczenia przed promieniowaniem słonecznym, a mieszkańców przed hałasem. Na uwagę zasługują dwa najczęściej wybierane rodzaje okien – przesuwne oraz otwierane tradycyjnie (rozwieralno-uchylne). W pierwszym przypadku wyróżniamy dwa typy:

Oba rodzaje stają się coraz bardziej popularne, głównie ze względu na to, że zapewniają większą powierzchnię przeszklenia niż tradycyjne modele. Nowoczesne okna tarasowe po otwarciu nie zabierają miejsca w salonie, a zamontowane na nich okiennice wewnętrzne prezentują się bardzo efektownie. Oczywiście shuttersy można umieścić również na tradycyjnych drzwiach balkonowych – rozwieralno-uchylnych.

Co na okno tarasowe i dlaczego właśnie shuttersy?

Wystrój okna tarasowego może być sporym wyzwaniem dla wielu inwestorów – duże połacie wymagają umiejętnego dobrania firan lub rolet, co nie zawsze dobrze się prezentuje. Zawieszanie zasłon na bardzo wysokich drzwiach tarasowych jest też po prostu niewygodne – podobnie jak zdejmowanie ich do prania. Sam materiał zbiera również dużo kurzu, dlatego warto zastanowić się nad alternatywą dla tradycyjnych sposobów na aranżację wnętrza. 

Shuttersy to doskonały sposób na wystrój okien – nowoczesny, elegancki i efektowny. Okiennice wewnętrzne występują w wersji z różną szerokością lameli, dzięki czemu można łatwo dopasować je nawet do bardzo dużych powierzchni. Położenie listewek jest regulowane za pomocą specjalnego cięgna sterującego, co zapewnia maksymalną wygodę. Oczywiście nie sposób pominąć walorów użytkowych shuttersów – okiennice wewnętrzne chronią przed słońcem i hałasem z zewnątrz, pozwalają kontrolować natężenie światła w pomieszczeniu oraz dbają o prywatność domowników.

Co na drzwi tarasowe – wybierz shuttersy

Firma Sky Shutters oferuje efektowne shuttersy w kolorze białym, które pasują do wnętrz utrzymanych w różnych stylach aranżacyjnych – skandynawskim, prowansalskim, Hampton czy rustykalnym. To bardzo uniwersalne rozwiązanie – białe shuttersy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dominują jasne barwy. Oprócz tego Sky Shutters zapewnia okiennice wewnętrzne dostępne w dowolnym kolorze, dzięki czemu taka dekoracja okna tarasowego odpowiada indywidualnym potrzebom każdego, nawet najbardziej wymagającego odbiorcy. Okiennice wewnętrzne wykonywane są na wymiar i zawsze dostosowane do rodzaju drzwi tarasowych.