Blog

shuttersy w salonie, białe okiennice wewnętrzne

Shuttersy specjalnego przeznaczenia – odporne na wilgoć i wysoką temperaturę

Shuttersy w klubie bokserskim

Shuttersy są ładne, praktyczne, podkreślają styl wnętrza, ale czy nadają się do pomieszczeń, w których bywa gorąco albo wilgotno? Jak najbardziej! Shuttersy z płyty MDF wilgocioodporne świetnie sprawdzają się w takich sytuacjach.

Wilgocioodporne shuttersy w kuchni

Shuttersy stanowią estetyczny, a jednocześnie praktyczny dodatek. Świetnie sprawdzają się na przykład w małej kuchni, w której niemal całą przestrzeń zajmują kuchenne szafki i sprzęty. Pozwalają ładnie zaaranżować okno i z powodzeniem zastępują firanki czy zasłony, na które w małej kuchni często brakuje miejsca.

Jednak kuchnia to pomieszczenie, w którym bywa wilgotno i ciepło, szczególnie podczas gotowania, pieczenia lub mycia dużej ilości naczyń. Może się wydawać, że okiennice wewnętrzne w kuchni to nie najlepszy pomysł  – mogą się wypaczyć lub ulec zabrudzeniu. Na szczęście nic z tych rzeczy – wilgocioodporne shuttersy z płyty MDF są odporne na wgniecenia, pęknięcia, odkształcenia czy zarysowania, a aby je wyczyścić, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.   

Shuttersy – w tym okiennice wykonane z płyty MDF – są przy tym wszechstronne i łatwo je dopasować do wielu stylów wnętrzarskich. Wspaniale wyglądają w kuchni rustykalnej, prowansalskiej, klasycznej, ale też w kuchni urządzonej w stylu skandynawskim.

Shuttersy w łazience

Wilgocioodporne shuttersy w łazience

Shuttersy świetnie podkreślają styl wnętrza, dlatego coraz częściej można je spotkać w nowoczesnych łazienkach – zarówno tych urządzonych w minimalistycznym, skandynawskim stylu, jak i klasycznych, południowych czy kolonialnych (o shuttersach w kolonialnej łazience pisaliśmy już na blogu).

Zamontowanie shuttersów w łazience nie tylko dodaje pomieszczeniu uroku, ale też rozwiązuje problem prywatności. W nowoczesnych budynkach coraz częściej w łazienkach montowane są duże okna, ale firany nie stanowią idealnej ochrony przed spojrzeniami sąsiadów czy ekip remontowych pracujących w sąsiedztwie. Znacznie lepiej sprawdzają się shuttersy, które w razie potrzeby można całkowicie zamknąć.

Wilgocioodporne shuttersy w lokalu użytkowym

Spa, centrum odnowy biologicznej, sala fitness – to tylko kilka miejsc, w których okiennice wewnętrzne świetnie się sprawdzają. W pomieszczeniach, w których mamy duże powierzchnie przeszkleń shuttersy montuje się z wykorzystaniem systemów szynowych, co umożliwia ich  wygodną obsługę. W przypadku szczególnie wysokich przeszkleń stosuje się dwa rzędy shuttersów, co pozwala na oddzielną regulację lameli u góry i u dołu okien.

Do nowoczesnych lokali użytkowych można dobrać lakierowane okiennice MDF w dowolnym kolorze. Będą nie tylko dobrze się prezentować, ale umożliwią również kontrolę ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza, a w razie potrzeby ochronią też przed wścibskimi spojrzeniami.